سه‌شنبه 29 مرداد 1398   19:12:35
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/11/17 چهارشنبهدر نشست مدیر کل دفتر امور شرکت های دولتی وزارت اقتصاد با رایزن اقتصادی سفارت چین تاکید شد؛
تعمیق همکاری های اقتصادی شرکت های دولتی ایران و چین
مدیر کل دفتر امور شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی در دیدار با رایزن اقتصادی و بازرگانی سفارت جمهوری خلق چین در ایران بر گسترش و تعمیق همکاری های اقتصادی در حوزه شرکت های دولتی از طریق گسترش سرمایه گذاری های دو کشور در موضوعات مورد علاقه طرفین تاکید کرد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، "طیبی" مدیر کل دفتر امور شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی در دیدار  با "وو پیمینگ" رایزن اقتصادی و بازرگانی سفارت جمهوری خلق چین در ایران، ضمن اشاره به روابط حسنه و تعاملات سازنده دو کشور، در زمینه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، استفاده از ظرفیت های بالای دو کشور را برای گسترش و تعمیق هرچه بیشتر مناسبات اقتصادی در حوزه  شرکت های دولتی راهگشا دانست.


فراهم کردن امکان استفاده از ظرفیت های موجود در زمینه های مختلف اقتصادی، بازرگانی و تجاری از دیگر نکات مورد تاکید در این دیدار بود.


بنا بر این گزارش، طرف چینی نیز ضمن استقبال از توسعه بیش از پیش همکاری های متقابل، تلاش های دو دولت ایران و چین برای تامین چارچوب های جدید همکاری های اقتصادی در چشم اندازی بلند مدت را مورد اشاره قرار داد و گفت: این همکاری ها با محوریت وزیر اقتصاد ایران در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چین عمق بیشتری می یابد.


به گفته "وو پیمینگ" استمرار نشست های تخصصی و تبادل تجارب و انتقال دانش در حوزه شرکت های دولتی دو کشور، به توسعه این همکاری ها، کمک شایانی می کند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir